P-83 dane taktyczno-techniczne

 0    13 flashcards    Monika1980
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
P83 Przeznaczenie
start learning
broń osobista do samoobrony i do walki na krótkich odległościach do 50 m.
P83 Kaliber
start learning
9mm Makarow (9x18)
P83 Prędkość początkowa pocisku
start learning
318m/s
P83 Energia początkowa pocisku
start learning
303 J
P83 Zarys przewodu lufy
start learning
gwintowana
P83 Masa naboju
start learning
9,7g
P83 Masa pocisku
start learning
6g
P83 Długość całkowita
start learning
160mm
P83 Długość linii celowania
start learning
120mm
P83 Pojemność magazynka
start learning
8szt.
P83 Ciężar pistoletu niezaładowanego
start learning
730g
P83 Liczba magazynków
start learning
2szt.
P83 Rażenie obezwładniające
start learning
300m

Strzelectwo sportowe

Obecnie wiele osób uprawia jakiś sport, np. bieganie czy jazdę na rowerze. Jednak rzadko kiedy ktoś pomyśli o tym, aby udać się na strzelnicę. To bardzo ciekawy i wymagający sport, który uczy koncentracji. Co więcej strzelectwo pozytywnie wpływa na oczy czy postawę. Na strzelnicę może udać się każdy, jeśli tylko pragnie nauczyć się czegoś nowego, poczuć adrenalinę, ale też zrelaksować się. Uprawiając strzelectwo, poznaje się też wiele rodzajów broni. Jeśli ktoś pragnie przyswoić wiedzę teoretyczną z tej dziedziny, powinien zajrzeć na Fiszkotekę!

Poznaj P 83 dzięki fiszkom!

P 83 to polski pistolet samopowtarzalny, którego prototyp pojawił się w latach 70. XX wieku. Był wykorzystywany m.in. przez Wojsko Polskie czy Milicję Obywatelską. Jak najszybciej przyswoić wszystkie informacje związane z tym pistoletem? Wystarczy zapoznać się ze zbiorem fiszek „P 83 dane taktyczno techniczne”. To idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników broni, którzy dzięki fiszkom mogą sprawdzić swoją wiedzę lub ją wzbogacić o nowe dane.

P 83 dane taktyczno techniczne

Zbiór fiszek „P 83 dane taktyczno techniczne” to najważniejsze informacje dotyczące tego polskiego pistoletu. Dzięki fiszkom można dowiedzieć się, jakie jest przeznaczenie tej broni, prędkość początkowa pocisku, kaliber, masa pocisku, długość całkowita czy jaką posiada liczbę magazynków. Korzystanie z interaktywnych fiszek to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich fanów strzelectwa, bowiem pozwala przyswoić trudny materiał w mgnieniu oka. Fiszki można przeglądać na wszystkich urządzeniach z dostępem do sieci.

You must sign in to write a comment