Państwa bałkańskie - stolice

 0    9 flashcards    pch97
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
Czarnogóra
start learning
Podgorica
Bośnia i Herc
start learning
Sarajewo
Serbia
start learning
Belgrad
Kosowo
start learning
Prisztina
Macedonia
start learning
Skopje
Chorwacja
start learning
Zagrzeb
Słowenia
start learning
Lublan
Mołdawia
start learning
Kiszyniów
Rumunia
start learning
Bukareszt

Bałkany w pigułce

Bałkany to region Europy, który obejmuje państwa przede wszystkim usytuowane na Półwyspie Bałkańskim. Jednak mieszkańców Bałkanów w szczególności nie łączy geografia, a kultura i historia. Wymienienie wszystkich państw tego regionu, a także ich stolic, to wyzwanie nie tylko dla młodzieży, ale też dla wielu dorosłych. W związku z tym najlepiej opanować kraje bałkańskie z Fiszkoteką! Portal ten udostępnia fiszki, które obejmują wszystkie państwa tej części Europy.

Państwa i stolice Bałkanów

Nie umiesz wymienić wszystkich państw bałkańskich? Nie wiesz, co jest stolicą Macedonii, Chorwacji, Czarnogóry czy Mołdawii? Aby posiąść tę wiedzę, nie trzeba zaglądać do podręczników od geografii czy wpatrywać się w mapy. Wystarczy zajrzeć na Fiszkotekę! W zestawie fiszek poświęconych Bałkanom wymienione są wszystkie kraje bałkańskie i ich stolice. Dzięki fiszkom ich opanowanie przebiegnie sprawnie i skutecznie. Nie trzeba już przygotowywać własnych, papierowych fiszek. Kilka kliknięć wystarczy, aby otworzyć odpowiednie interaktywne fiszki i przejrzeć cały zebrany materiał o Bałkanach.

Poznaj kraje bałkańskie w kilka minut!

Interaktywne fiszki to nowoczesna metoda dydaktyczna, która umożliwi nie tylko nauczenie się angielskich czy niemieckich słówek, ale pozwoli też opanować wiedzę z wielu innych dziedzin. Geografia to przedmiot idealny do przeniesienia na fiszki. Dzięki Fiszkotece kraje bałkańskie już nigdy nie będą stanowiły problemu – wymienienie ich oraz ich stolic stanie się równie proste, jak wskazanie na mapie całego Półwyspu Bałkańskiego.

You must sign in to write a comment