pogoda norweski

5  1    17 flashcards    pik85
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
pogoda
start learning
et vær
słońce
start learning
en sol
księżyc
start learning
en måne
gwiazda
start learning
en stjerne
niebo
start learning
en himmel
śnieg
start learning
en snø
deszcz
start learning
et regn
wiatr
start learning
en vind
mgła
start learning
en tåke
lód
start learning
en is
mróz
start learning
en frost
chmura
start learning
en sky
grzmot
start learning
en torden
błyskawica
start learning
et lyt
burza
start learning
en storm
tęcza
start learning
en ragnbue
grad
start learning
en hagl

Pogoda norweska!

Czyli pogoda po norwesku. Jeśli chcesz rozpocząć naukę języka norweskiego, to świetnie trafiłeś. Ten zestaw doskonale przygotuje Cię do tej przygody. Lekcja zawiera prawie 20 fiszek z podstawowym słownictwem dotyczącym pogody po norwesku. Z nami dowiesz się, jak jest pogoda, słońce, deszcz, śnieg czy mróz i będziesz mógł korzystać z dokładniejszej prognozy, a pogoda w Norwegii stanie się jaśniejsza i słownictwo stosowane w prognozach bardziej zrozumiałe.

Pogoda – Norwegia krajem północy

Norwegia jest drugim najsłabiej zaludnionym krajem Europy. Wyprzedza ją jedynie Islandia. Nazwa kraju pochodzi od staronordyckiego nord vegen (pol. droga na północ). Sytuację tę tłumaczy charakterystyczny klimat kraju. W niektórych rejonach Norwegii śniegi utrzymują się cały rok, a temperatura zimą dochodzi do –40 °C. Norweska pogoda nie rozpieszcza. Zatem warto jest skorzystać z naszych interaktywnych fiszek i uczyć się z dala od mroźnych klimatów. Fiszki składają się z dwóch metod mnemotechnicznych, a więc wspierających pamięć w procesie uczenia się. Jedna część gromadzi polskie słowa po lewej stronie (lewa kolumna), prawa kolumna zawiera natomiast tłumaczenia norweskie, wszystkie zaś słowa dotyczą tytuły lekcji (Pogoda norweski).

Nauka norweskiego

Nauka języka norweskiego może okazać się naprawdę trafnym pomysłem. Wiele osób próbuje swoich sił i podejmuje pracę w tym pięknym kraju. Jest to zdecydowanie dobry sposób na pokaźny zarobek. Ucz się zatem norweskiego wraz z platformą Fiszkoteki! Przygotowaliśmy wiele kursów oraz lekcji, zawierających najważniejsze informacje językowe. Oto wszystkie podstawowe kursy: Megapack. A my dodatkowo polecimy lekcje norweskiego, o treści: Ubrania Norweski oraz Najważniejsze czasowniki w języku norweskim. Podstawy są najważniejsze!

You must sign in to write a comment