Najwyższe szczyty wg kontynentów

5  1    7 flashcards    a nanke
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
Azja
start learning
Mount Everest (Himalaje)
Ameryka Południowa
start learning
Aconcagua (Andy)
Ameryka Północna
start learning
Mc Kinley (Kordyliery)
Afryka
start learning
Kibo (Kilimandżaro)
Australia
start learning
Góra Kościuszki (Śnieżne)
Antarktyda
start learning
Masyw Vinsona (Góry Ellswortha)
Europa
start learning
Mont Blanc (Alpy)

Najwyższe szczyty świata

Najwyższe góry świata znajdują się w Azji, a dokładniej w Himalajach, które wraz z Karakorum posiadają czternaście ośmiotysięczników – jest to Korona Himalajów. Należy do nich najwyższy szczyt świata, czyli Mount Everest, wynoszący 8848 m n.p.m. Najwyższy szczyt już znasz, natomiast ośmiotysięczniki znajdują się tylko w Azji, żaden inny kontynent nie posiada tak wysokich gór, a samo określenie jest bardzo popularne wśród himalaistów. Powyższa lekcja koncentruje się jednak na Koronie Ziemi, czyli najwyższych szczytach poszczególnych kontynentów. Najwyższe szczyty wszystkich kontynentów z pewnością urozmaicą Twoją wiedzę o świecie. A kto wie… Może pewnego dnia zdecydujesz się zdobyć je wszystkie! Polacy należą do grupy bardzo zasłużonych himalaistów, a swoje zasługi zawdzięczają doświadczeniu w zimowych wejściach na ośmiotysięczniki. Do znanych nazwisk należą: Wielicki, Cichy, Kukuczka, Zawada czy Hajzer. Jedyną niezdobytą zimą do tej pory górą, zaliczaną do ośmiotysięczników jest słynna K2, mająca 8611 m wysokości.

Najwyższa góra świata?

Wiemy już, że najwyższy szczyt należy do Mount Everest, jednak jaka jest najwyższa góra poszczególnych kontynentów? Najwyższe szczyty kontynentów stanowią np.: w Afryce jest to Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), a w Europie przyjmuje się Mont Blanc (4810 m n.p.m.) jako najwyższy szczyt Europy. Zainteresowany? Właśnie tego dowiesz się z tego zestawu. Nie musisz szukać odpowiedzi w podręcznikach czy encyklopedii! Cała wiedza, czyli najwyższe szczyty kontynentów, dostępna jest od ręki na stronie Fiszkoteki. Z ciekawostek dodamy również, że drugie co do wysokości szczyty danych kontynentów są określane mianem Koronki Ziemi, a samą Koronę Ziemi warto zobaczyć na mapie – zapewniamy, że utrwali to przyswojone informacje i zachęci do poznawania ciekawostek geograficznych.

Wszystko o geografii

Geografia to nie tylko nauka o powłoce ziemskiej, to także wiedza z zakresu powiązań między środowiskiem naturalnym a działalnością społeczeństw ludzkich. Dzięki niej poznasz najwyższe szczyty kontynentów i będziesz mógł zarazić tą wiedzą innych. Informacji jest sporo, a nie każdy jest w stanie szybko je opanować. Dlatego też warto zainteresować się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, do których zaliczyć można interaktywne fiszki. Wystarczy wejść w odpowiedni zestaw fiszek i rozpocząć naukę! Kto powiedział, że fiszki nadają się wyłącznie do nauki języków obcych? Dziś wiadomo już, że doskonale spełniają swoją rolę również w nauce przedmiotów ścisłych, np. geografii! Z naszych geograficznych zestawów polecamy: Geograficzne rekordy świata, Pustynia Gobi oraz Rekordy Geograficzne Polski.

You must sign in to write a comment