budowa karabinka 7,62 mm KBK AK

 0    16 flashcards    Monika1980
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
1
start learning
bagnet
2
start learning
urządzenie powrotne ze sprężyną
3
start learning
pokrywa komory zamkowej
4
start learning
suwadło z tłokiem gazowym
5
start learning
przybornik z przyborami
6
start learning
przyrządy celownicze - muszka i celownik
7
start learning
lufa
8
start learning
komora gazowa
9
start learning
rura gazowa z nakładką
10
start learning
komora zamkowa z mechanizmem spustowym i przełącznikiem rodzaju ognia
11
start learning
zamek
12
start learning
wycior
13
start learning
łoże
14
start learning
magazynek
15
start learning
rękojeść
16
start learning
kolba metalowa składana i drewniana

Zalety strzelectwa

Wiele osób lubiących nietypowe aktywności często zastanawia się, czego nowego spróbować. Jedni postanawiają oddać się sportom ekstremalnym, inni np. wybierają się na strzelnicę. Wbrew pozorom strzelectwo może okazać się naprawdę fascynującym hobby, które będzie się uprawiało regularnie. Bez wątpienia warto realizować trening strzelecki, bowiem nie tylko dobrze oddziałuje na ciało, ale też na psychikę. Strzelanie m.in. wzmacnia ramiona, uczy koncentracji czy korzystnie wpływa na oczy. Z całą pewnością strzelectwo także relaksuje, więc świetnie sprawdzi się jako rozrywka dla osób zestresowanych, np. pracą. Wiele osób trenujących strzelanie, postanawia też poszerzyć swoją wiedzę o broni, np. w tematyce AKMS budowa. Pomoże w tym Fiszkoteka.

Karabin AKMS

AKMS, a dokładnie KBK AKMS, to karabin radziecki automatyczny ze składaną kolbą. Jest bardziej nowoczesną wersją karabinku AK. To broń samoczynno-samopowtarzalna z magazynkiem 30-nabojowym. Wiedzę o niej można znaleźć w określonych publikacjach, ale o wiele lepiej zajrzeć na Fiszkotekę, gdzie znajduje się m.in. zestaw fiszek „ AKMS budowa”. Wbrew pozorom fiszki to nie tylko pomoce dydaktyczne do nauki języków obcych, to także doskonałe źródło wiedzy dla fanów strzelectwa.

AKMS budowa

Chcesz dowiedzieć się, z jakich elementów składa się karabin AKMS? Nie musisz już przypatrywać się schematom! Wystarczy zajrzeć na Fiszkotekę, gdzie zestaw fiszek „AKMS budowa” pozwoli szybko zaznajomić się z niezbędnymi informacjami. To najprostszy sposób, by stać się specem od radzieckiej broni.

You must sign in to write a comment