Premierzy II Rzeczypospolitej (Stachu Jones)

 0    30 flashcards    danieljakubowski1996
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski
Answer język polski

Jędrzej Moraczewski (Rząd Jędrzeja Moraczewskiego)
start learning
17 listopada 1918 - 16 stycznia 1919

Ignacy Jan Paderewski (Rząd Ignacego Jana Paderewskiego)
start learning
16 stycznia 1919 - 27 listopada 1919

Leopold Skulski (Rząd Leopolda Skulskiego)
start learning
13 grudnia 1919 - 9 czerwca 1920

Władysław Grabski (Pierwszy rząd Władysława Grabskiego)
start learning
27 czerwca 1920 - 24 lipca 1920

Wincenty Witos (Pierwszy rząd Wincentego Witosa)
start learning
24 lipca 1920 - 13 września 1921

Antoni Ponikowski (Pierwszy rząd Antoniego Ponikowskiego)
start learning
19 września 1921 - 5 marca 1922

Antoni Ponikowski (Drugi rząd Antoniego Ponikowskiego)
start learning
10 marca 1922 - 6 czerwca 1922

Artur Śliwiński (Rząd Artura Śliwińskiego)
start learning
28 czerwca 1922 - 7 lipca 1922

Julian Nowak (Rząd Juliana Nowaka)
start learning
31 lipca 1922 - 14 grudnia 1922

Władysław Sikorski (Pierwszy rząd Władysława Sikorskiego)
start learning
16 grudnia 1922 - 26 maja 1923

Wincenty Witos (Drugi rząd Wincentego Witosa)
start learning
28 maja 1923 -14 grudnia 1923

Władysław Grabski (Drugi rząd Władysława Grabskiego
start learning
19 grudnia 1923 -14 listopada 1925

Aleksander Skrzyński (Rząd Aleksandra Skrzyńskiego(
start learning
20 listopada 1925 - 5 maja 1926

Wincenty Witos (Trzeci rząd Wincentego Witosa)
start learning
10 maja 1926 -14 maja 1926

Kazimierz Bartel(Pierwszy rząd Kazimierza Bartla)
start learning
15 maja 1926 - 4 czerwca 1926

Kazimierz Bartel(Drugi rząd Kazimierza Bartla)
start learning
8 czerwca 1926 - 24 września 1926

Kazimierz Bartel(Trzeci rząd Kazimierza Bartla)
start learning
8 czerwca 1926 - 30 września 1926

Józef Piłsudski (Pierwszy rząd Józefa Piłsudskiego)
start learning
2 października 1926 - 27 czerwca 1928

Kazimierz Bartel(Czwarty rząd Kazimierza Bartla)
start learning
27 czerwca 1928 - 13 kwietnia 1929

Kazimierz Świtalski(Rząd Kazimierza Świtalskiego)
start learning
14 kwietnia 1929 - 7 grudnia 1929

Kazimierz Bartel(Piąty rząd Kazimierza Bartla)
start learning
29 grudnia 1929 - 15 marca 1930

Walery Sławek(Pierwszy rząd Walerego Sławka)
start learning
29 marca 1930 - 23 sierpnia 1930

Józef Piłsudski(Drugi rząd Józefa Piłsudskiego)
start learning
25 sierpnia 1930 - 4 grudnia 1930

Walery Sławek(Drugi rząd Walerego Sławka)
start learning
4 grudnia 1930 - 26 maja 1931

Aleksander Prystor(Rząd Aleksandra Prystora)
start learning
27 maja 1931 -9 maja 1933

Janusz Jędrzejewicz(Rząd Janusza Jędrzejewicza)
start learning
10 maja 1933 -13 maja 1934

Leon Kozłowski(Rząd Leona Kozłowskiego)
start learning
15 maja 1934 -28 marca 1935

Walery Sławek(Trzeci rząd Walerego Sławka)
start learning
28 marca 1935 - 12 października 1935

Marian Zyndram-Kościałkowski(Rząd Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego)
start learning
13 października 1935 - 15 maja 1936

Felicjan Sławoj Składkowski(Rząd Felicjana Sławoja Składkowskiego)
start learning
15 maja 1936 -30 września 1939


You must sign in to write a comment