Język ukraiński - podstawy

5  1    12 flashcards    Julenka
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
Добрий ранок!
start learning
Dzień dobry! (rano)
Добрий день!
start learning
Dzień dobry! (po południu)
Добрий вечір!
start learning
Dobry wieczór!
Привіт!
start learning
Cześć! (powitanie)
Бувай!
start learning
Pa! / Cześć (pożegnanie)
На добраніч!
start learning
Dobranoc!
До побачення!
start learning
Do widzenia!
Прошу!
start learning
Proszę! (podając coś)
Будь ласка,...
start learning
Proszę... (prosząc o coś)
Дякую!
start learning
Dziękuję!
Перепрошую
start learning
Przepraszam (np. zaczepiając osobę nieznajomą)
Нічого страшного.
start learning
Nic nie szkodzi. (odpowiedź na czyjeś przeprosiny)

Nauka ukraińskiego? Tak, bo Ukraińców w Polsce jest coraz więcej!

Przeciętny Polak rzadko zdaje sobie sprawę, że w Polsce przebywa już ponad dwa miliony Ukraińców, a drugie tyle zamierza szukać w Polsce pracy, czasowej lub umożliwiającej osiedlenie się na stałe. Język ukraiński dla Polaków nie jest łatwy. Dotąd Polacy także bardzo rzadko i raczej niechętnie podejmowali się nauki ukraińskiego. Sytuacja powoli ulega zmianie, bo jedni chcą zatrudniać Ukraińców, a inni chętnie podejmują współpracę biznesową na Ukrainie. Każdy, dla kogo nauka ukraińskiego jest ważna, skorzysta z pożytkiem z fiszek, przygotowanych specjalnie dla początkujących w tym języku. Fiszki z nauką ukraińskiego opracowane zostały bowiem tak, aby racjonalnie stopniować próg trudności językowej dla Polaków.

Kolekcja przydatnych zwrotów grzecznościowych - skuteczna nauka ukraińskiego z fiszkami

Fiszki wprowadzają kolejne zwroty grzecznościowe od postaw, po kolei i z uwzględnieniem potrzeb codziennej komunikacji. Z fiszkami poznawać i ćwiczyć więc będziemy klasyczny zestaw zwrotów typu: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, dobranoc, nic nie szkodzi i kilka innych klasycznych, codziennych sytuacji językowych. W fiszkach uwzględniono nawet specyfikę kulturową komunikacji grzecznościowej po ukraińsku, w której zwrot bezpośredni do osoby spotkanej na ulicy różni się od podobnej sytuacji z udziałem innych osób, na przykład znanych nam z widzenia wcześniej. Dużo więcej fiszek można znaleźć na naszym profesjonalnie zrobionym kursie: Nauka języka ukraińskiego nigdy nie była prostsza! Dzięki najważniejszym określeniom po ukraińsku, opracowanym specjalnie dla osób, zaczynających przygodę z tym językiem, stanie się on płynny i wskoczy na wyższy poziom.

A może sprawdzone lekcje?

Oto kurs 1000 najważniejszych rzeczowników po ukraińsku, czyli skuteczna nauka ukraińskiego, przygotowany przez naszych najlepszych lingwistów! Są to najważniejsze rzeczowniki, bardzo przydatne w życiu codziennym. Chciałbyś spróbować kursu za darmo? Mamy dla Ciebie język ukraiński. Znajdziesz tam najprzydatniejsze podstawy, słownictwo, zasady gramatyczne i wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia przygody z językiem ukraińskim. Jeżeli zależy Ci na szybkiej nauce języka ukraińskiego, doskonale trafiłeś! Zapraszamy.

Comments:

mcps wrote: 2013-08-21 19:53:54
ok

You must sign in to write a comment