Hiszpańskie czasowniki nieregularne w czasie Pretérito Perfecto (verbos irregulares - Pretérito Perfecto)

3  2    12 flashcards    lenka1
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
widzieć
start learning
ver - visto
robić
start learning
hacer - hecho
mówić
start learning
decir - dicho
złamać
start learning
romper - roto
przykrywać
start learning
cubrir - cubierto
odkrywać
start learning
descubrir - descubierto
pisać
start learning
escribir - escrito
wracać
start learning
volver - vuelto
kłaść
start learning
poner - puesto
otwierać
start learning
abrir - abierto
umierać
start learning
morir - muerto
rozwiązywać
start learning
resolver - resuelto

Poczuj hiszpański klimat!

Hiszpania to kraj w Europie Południowej, położony na półwyspie Iberyjskim. Jest państwem górzystym i wyżynnym, ale przede wszystkim znana jest ze swojego pięknego wybrzeża. Z Hiszpanią kojarzy się wyśmienite wino, flamenco, korrida, tapas czy La Tomatina, święto będące uliczną bitwą na pomidory. Jednak Hiszpania to także piękny i śpiewny język, który wiele osób chce opanować. W nauczeniu się hiszpańskiego i czasów, w tym Preterito Perfecto, pomoże Fiszkoteka.

Jak nauczyć się języka hiszpańskiego?

Nauka języka hiszpańskiego może być równie przyjemna, jak opalanie się na Costa Blanca. Wystarczy skorzystać z interaktywnych fiszek! Pomogą one opanować zwłaszcza czasowniki nieregularne, które pojawiają się w każdym języku romańskim i sprawiają sporo problemów osobom uczącym się. Jednym z czasów, który trzeba umieć, aby porozumieć się z Hiszpanami, jest Preterito Perfecto. Jednak dzięki fiszkom nauczenie się go nie zajmie dużo czasu!

Preterito Perfecto

Preterito Perfecto to czas przeszły dokonany złożony. Składa się z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu biernego danego czasownika, czyli Participio Pasado. To właśnie Participio Pasado sprawia najwięcej problemów, zwłaszcza jeśli dotyczy czasowników nieregularnych. Jednak dzięki Fiszkotece imiesłowy można szybko przyswoić! Dzięki fiszkom każdy może nauczyć się, jak brzmi Participio Pasado czasowników takich jak widzieć, mówić, odkrywać, pisać, kłaść, otwierać i wielu innych. Fiszki doskonale sprawdzą się jako pomoc dydaktyczna dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych.

Comments:

dolores del ruby wrote: 2011-08-20 18:29:15
słowa wypowiadane przez lektora nie odpowiadają słowom pisanym

You must sign in to write a comment