Szwajcaria – miejsca do odwiedzenia - Die Schweiz – Plätze zu besuchen

 0    10 flashcards    VocApp
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
Uhren
zegarki
start learning
Szwajcarskie zegarki słyną z niezawodności i wysokiej jakości. Przyczyny rozwoju tego rodzaju rzemiosła leżą w religijnych zasadach kalwinizmu. Niedozwolone było noszenie biżuterii, co rekompensowano sobie zegarkami.
Zurich
Zurych
start learning
O Zurychu mówi się, że jest jednym z najdroższych miast świata. Warto zajrzeć tu do zabytkowych kościołów, np. Fraumünster, gdzie można podziwiać witraże stworzone przez Marca Chagalla. Położenie nad Jeziorem Zuryskim dodaje miastu uroku.
Wasserfall Rheinfall
Wodospad Rheinfall
start learning
Ogromny wodospad Rheinfall na rzece Ren wyróżnia się największym przepływem wody ze wszystkich wodospadów w Europie. Można zbliżyć się do niego na statku, a nawet wejść na skałę znajdującą się na jego środku.
Käse und Schokolade
ser i czekolada
start learning
Szwajcaria słynie z wspaniałych serów i pysznej czekolady. Można jej skosztować na przykład w fabryce czekolady Maison Cailler, gdzie warto samemu wziąć udział w jej tworzeniu.
Lauterbrunnental
start learning
Dolina Lauterbrunnental zachwyca widokami. Z urokliwymi domkami kontrastują niezwykle wysokie skały po bokach, a w tle górują ośnieżone szczyty W dolinie znajduje się kilkadziesiąt wodospadów.
+5 flashcards
The lesson is part of the course
"Niemiecki w podróży"
(total 462 flashcards)

Try the course for free

You must sign in to write a comment