Niemcy – miejsca do odwiedzenia - Deutschland – Plätze zu besuchen

 0    20 flashcards    VocApp
download mp3 print play test yourself
 
Question Answer
Bremen
Brema
start learning
Z Bremą wiąże się historia o Muzykantach z Bremy: ośle, psie myśliwskim, kocie i kogucie. Te zwierzęta to bohaterowie baśni braci Grimm. Warto poznać całą baśń i odnaleźć ich pomnik – symbol Bremy podczas spaceru po zabytkowym Starym Mieście.
Karneval in Köln
Karnawał w Kolonii
start learning
Karnawał najhuczniej jest obchodzony w Kolonii. Największym wydarzeniem jest Rosenmontagszug – długi, radosny pochód odbywający się w ostatni poniedziałek karnawału.
Dresden
Drezno
start learning
Drezno, mimo dużych wojennych zniszczeń, zostało odbudowane i zachwyca dziś swoim blaskiem. Bywa ono nazywane miastem baroku. W Dreźnie warto zajrzeć do Galerii Obrazów Starych Mistrzów z dziełami m.in. Rafaela Santiego i Rembrandta.
Trier
Trewir
start learning
Niewykluczone, że Trewir jest najstarszym niemieckim miastem. Nietrudno natknąć się tu na ślady imperium rzymskiego, takie jak brama miejska Porta Nigra czy Bazylika Konstantyna z IV wieku.
Charlottenburg
start learning
Pałac, a dawniej zamek Charlottenburg znajduje się pod Berlinem. Rezydencja zachwyca barokowym pięknem. W ogrodach widoczna jest różnorodność stylów – francuskiego i angielskiego.
Potsdam
Poczdam
start learning
W Poczdamie znajduje się rokokowy pałac Sanssouci, co z francuskiego oznacza „beztroski”. Warto wybrać się tam na beztroską przechadzkę nie tylko po pałacu, ale i po znajdujących się przed nim ogrodach tarasowych.
Oktoberfest
start learning
Oktoberfest to odbywające się w Monachium wrześniowe święto piwa. Odwiedzający siedzą w wielkich namiotach i piją piwo z ogromnych kufli. Wydarzeniu towarzyszą atrakcje takie jak pochód w tradycyjnych bawarskich strojach, koncert czy wesołe miasteczko.
+13 flashcards
The lesson is part of the course
"Niemiecki w podróży"
(total 462 flashcards)

Try the course for free

You must sign in to write a comment