Strzel. szk. nr 1 z pistoletu wojskowego

 0    13 flashcards    Monika1980
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
Strzelanie szkolne Nr 1 z pistoletu wojskowego - strzelanie
start learning
na celność i skupienie
Cel
start learning
popiersie z pierścieniami (figura bojowa nr 23p) na tarczy o wymiarach 0,75x0,75 m, cel stały.
Odległość
start learning
15 m.
Liczba nabojów
start learning
5 szt.
Czas
start learning
nieograniczony.
Postawa
start learning
stojąca z wolnej ręki lub oburącz.
Rodzaj ognia
start learning
pojedynczy.
„bardzo dobrze”
start learning
uzyskać 40 punktów;
„dobrze”
start learning
uzyskać 35 punktów;
„dostatecznie”
start learning
uzyskać 30 punktów.
Warunki strzelania
start learning
dzień
Kierownik strzelania podaje następujące komendy
start learning
do rozpoczęciastrzelania „Do popiersia ognia”, a po zakończeniu strzelania „Przerwij ogień”.
wskazówki
start learning
na komendę kierownika strzelania „Naprzód” strzelający zajmuje stanowisko ogniowe na LOO, przyjmuje postawę strzelecką, wprowadza nabój do komory nabojowej, zabezpiecza broń i melduje gotowość do strzelania przez podniesienie wolnej ręki.

Warunki strzelania - wprowadzenie do strzelectwa dla każdego!

Strzelanie szkolne z pistoletu wojskowego to zadanie do przyswojenia dla każdego, kto uczy się podstaw wojskowości lub interesuje go amatorskie uprawianie strzelectwa. I tym razem, w przyswojeniu wiedzy teoretycznej, pomogą fiszki. Fiszki strzeleckie to zestaw wiedzy o warunkach strzelania, który w jednym miejscu gromadzi większość przydatnych danych i definicji. Zanim samemu zacznie się strzelać, poznać trzeba przecież i zapamiętać właśnie warunki strzelania, aby strzelając nie popełniać już błędów taktycznych.

Warunki strzelania - garść najpotrzebniejszych informacji

Fiszki strzeleckie wprowadzają takie podstawowe pojęcia teoretyczne jak: cel, odległość, liczba nabojów, czy chociażby postawa. W nauce - z fiszkami - warunków strzelania znajdziemy także konkretne wskazówki dotyczące już zagadnień ściśle związanych z samą, praktyczną techniką strzelania. Jedna ze wskazówek dla strzelającego brzmi: "na komendę kierownika strzelania: naprzód, strzelający zajmuje stanowisko ogniowe, przyjmuje postawę strzelecką, wprowadza nabój do komory nabojowej, zabezpiecza broń i melduje gotowość do strzelania przez podniesienie wolnej ręki". Każdą z części tej komendy strzelający musi wyćwiczyć, aż do perfekcji na strzelnicy, a następnie w terenie, ale zasady tych ćwiczeń trzeba poznać najpierw teoretycznie. W tym celu fiszki okażą się dla każdego świetną pomocą dydaktyczną, a warunki strzelania - już zapamiętane - można będzie wdrażać krok po kroku praktycznie, bez ryzyka popełnienia podstawowych błędów taktycznych.

You must sign in to write a comment