Sin Cos Tg Ctg

5  1    12 flashcards    Matematyka1
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
sin30(cos60)
start learning
1/2
cos30(sin60)
start learning
p3/2
tg30(ctg60)
start learning
p3/3
ctg30(tg60)
start learning
p3
sin45(cos45)
start learning
p2/2
cos45(sin45)
start learning
p2/2
tg45(ctg45)
start learning
1
ctg45(tg45)
start learning
1
sin60(cos30)
start learning
p3/2
cos60(sin30)
start learning
1/2
tg60(ctg30)
start learning
p3
ctg60(tg30)
start learning
p3/3

Odkryj sin, cos, tg, ctg!

Funkcje trygonometryczne są materiałem z matematyki obowiązującym we wszystkich szkołach. Zwykle uczniowie nie mają problemów z zapamiętaniem i używaniem funkcji. Inaczej wygląda sytuacja z wykorzystaniem wzorów redukcyjnych, które, choć mają ułatwić rozwiązywanie zadań, często sprawiają trudności w początkowej fazie nauki, jaką jest dokładne ich zapamiętanie. Aby poradzić sobie ze wzorami, warto sięgnąć po dodatkową pomoc. Przedstawiamy krótki kurs, w którym poznasz wszystkie wzory redukcyjne funkcji: sinus, cosinus, tangens i cotangens.

Trygonometria - z czym to się je?

Używając prostej definicji o funkcjach trygonometrycznych, można powiedzieć, że są to matematyczne funkcje, wyrażające stosunek pomiędzy dwoma bokami trójkąta prostokątnego względem jego kątów wewnętrznych. Mają szerokie zastosowanie w matematyce, czego zapewne dowiesz się na zajęciach.

Ucz się matematyki na Fiszkotece

Wbrew pozorom, nauka przedmiotów ścisłych przy pomocy fiszek jest możliwa! Przydaje się głównie do nauki wzorów, zapamiętywania potęg, czy tabliczki mnożenia. Dzięki fiszkom również zapamiętanie wzorów redukcyjnych nie powinno być problemem. Jeżeli szukasz też innych zagadnień z matematyki, to zajrzyj koniecznie do tych kursów: geometria analityczna, wzory skróconego mnożenia, wzory - figury płaskie i w przestrzeni.

You must sign in to write a comment