Wielka Brytania i Irlandia - miejsca do odwiedzenia

 0    20 flashcards    VocApp
download mp3 print play test yourself
 
Question język polski Answer język polski
Stonehenge
start learning
Położone w Avebury Stonehenge to największy neolityczny krąg kamienny. Naukowcy do dziś zmagają się z odpowiedzią na pytanie kto, jak i dlaczego go zbudował.
Birmingham
start learning
Drugie pod względem ludności miasto w Wielkiej Brytanii. Rozbudowany system kanałów łącznie przewyższa długością kanały w Wenecji. W Birmingham polecamy zwiedzić katolickie jak i anglikańskie katedry oraz malownicze parki.
Fani "Władcy Pierścieni" powinni koniecznie odwiedzić muzeum J.R.R. Tolkiena.
Dublin
start learning
Stolica i największe miasto Irlandii. Centrum Dublina przecina najbardziej reprezentacyjna ulica O'Connell Street, która upamiętnia wybitnego irlandzkiego polityka i patriotę. W centralnym punkcie ulicy w 2003 roku ustawiono monument - Dublińską Iglicę.
Belfast
start learning
Stolica i największe miasto Irlandii Północnej. Liczne budynki z epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiej, a także katedry anglikańska i katolicka tworzą niepowtarzalne zestawienie różnych stylów architektonicznych.
W Belfaście znajduje się dok, gdzie zbudowano słynnego Titanica, został on przerobiony na muzeum i jest główną atrakcją turystyczną.
Peron 9 i 3/4
start learning
Na stacji King's Cross w Londynie znajduje się szyld z napisem "Peron 9 i 3/4" i wrośnięty w ścianę wózek na bagaże. To miejsce stało się jednym z najczęściej fotografowanych w Londynie. Fani Harrego Pottera na pewno będą podekscytowani.
Big Ben
start learning
Big Ben to nie nazwa zegara - to dzwon wewnątrz wieży! Nie mniej, nazwa ta jest potocznie utożsamiana z wysoką dzwonnicą w Londynie nieopodal parlamentu.
Hyde Park
start learning
Jeden z kilku parków królewkich w Londynie, podzielony na dwie części przez Jezioro Serpentine. Jedno z ulubionych miejsc Brytyjczyków na spacer lub piknik.
+13 flashcards
The lesson is part of the course
"Angielski w podróży "
(total 521 flashcards)

Try the course for free

You must sign in to write a comment